THULE FastRide 564 je uzamykatelný nosič jízdních kol s uchycením za přední vidlici i s kotoučovou brzdou. Snadno stavitelný upínací mechanismus pro všechny typy standardních jízdních kol resp. předních vidlic s rychloupínacím mechanismem 9mm. Pro jízdní kola s průchozí osou o rozměrech 12x100, 12x110, 15x100 a 15x110 je nutné dokoupit adaptér TH5641 a např. pro sjezdové bajky, které mají vidlice předního kola s osou 20mm je určen adaptér TH5681 (20x110mm). Díky tomuto způsobu uchycení nedochází k poškození rámové trubky, které hrozí např. u karbonových či jiných tenkostěnných konstrukcí. Samotné dotažení vidlice k nosiči, je chráněno díky růžici s omezovačem momentu dotažení Thule AcuTight, který cvakne, jakmile je kolo optimálně upevněno. Kolo je k nosiči uzamčeno důmyslně zabudovaným kabelovým zámkem a samotný nosič je uzamčen k základnímu příčníku. K němuž se nosič montuje pomocí „T“ adaptérů do drážky v hliníkovém profilu. Pro montáž na ocelové tyče je potřeba adaptér TH8899.
Parametry a specifikace
| Hmotnost | 3,3 kg |
| Max. rozvor kol | 125 cm |
| Max. velikost kola (průměr) | 29 palec |
| Max. šířka pneu | 3" |
| Délka (cm) | 135 |
| Nosnost (kg) | 18 |
| Šířka (cm) | 22 |
| Výrobce | THULE (Švédsko) |
| Výška (cm) | 9,2 |
| Zamykání | ANO |
| Zamykání jízdního kola k nosiči | ANO |
| Zamykání nosiče kol k přičníku | ANO |