Nejuniverzálnější nosič jízdních kol Thule Epos, který uveze všechny typy kol, je plně skládací pro snadnou přepravu a skladování a sklopný pro přístup do kufru. Thule Epos je nosič s velkorysými rozestupy mezi koly a uveze i jízdní kola s extra dlouhým rozvorem. Podporuje všechny typy rámů různých geometrických tvarů, včetně ebiků, horských kol, gravel biků a i kol s blatníky a nosiči. Teleskopická ramena vám jednoduše umožňují připevnit kolo kdekoli na rámu nebo zadním kole a poskytují četné možnosti upevnění.
- Rychlé a snadné nakládání a vykládání všech typů kol a elektrokol. Patentovaná teleskopická ramena pro upevnění kol s otočným držákem a ocelí vyztuženými popruhy slouží k upevnění na rám nebo zadní kolo.
- Čtyři parkovací senzory a jednotka uvnitř vozu poskytují při couvání zvuková a vizuální upozornění, přičemž široké zorné pole chrání kola i okolí.
- Jednotka uvnitř vozu poskytuje jasná zvuková a vizuální upozornění při couvání. Napájí se přes USB port vašeho auta a bezdrátově se připojuje k nosiči kol. Zároveň funguje jako most k vašemu smartphonu přes Bluetooth, což umožňuje aktualizace a pokročilá nastavení prostřednictvím aplikace Thule.
- Připojte jednotku ve voze k aplikaci Thule pro rozšířený vizuální přehled při couvání. Aplikace vám také umožňuje spravovat osobní nastavení a přijímat aktualizace softwaru přes internet, aby byl váš systém aktuální.
- Používá stejný standard jako parkovací senzory vozidel a splňuje normu ISO 17386 (MALSO) pro ověřenou bezpečnost a spolehlivý výkon.
- Vysoká nosnost 30 kg na jedno kolo umožňuje přepravu těžkých elektrokol
- Extra dlouhé držáky kol umožňují snadnou přepravu velkých kol s rozvorem až 1350 mm
- Díky samostabilizujícímu mechanismu jsou montáž i nastavení nosiče kol na tažném zařízení před uzavřením zajišťovací páky snadné a rychlé
- Ergonomická přeprava cyklistického nosiče díky integrovanému držadlu pro přenášení
- Široká nabídka inovativního příslušenství - například servisní držák pro opravu kol (TH9783) a vysoce kvalitní zámek na kolo Thule High Grade Lock (TH9785) vyvinutý společností ABUS, který poskytuje vyšší bezpečnost (příslušenství není součástí)
Parametry a specifikace
| Počet převážených jízdních kol | 3 |
| Výklop nosiče | Ano 60° |
| Nosnost (kg) | 60 |
| Montáž | jednoduchým utažením montážní páky |
| Počet pólů v zásuvce | 13-ti pólová zástrčka |
| Průměr rámu trubky/oválu (mm) | 22-90mm |
| Schválený k provozu v ČR | Ano |
| Výrobce | THULE (Švédsko) |
| Zamykání | ANO |
| Zamykání jízdního kola k nosiči | ANO |
| Hmotnost | 23,1 kg |
| Max. rozvor kol | 135 cm |
| Max. šířka pneu | 3" (s TH985 pásky až 5") |
| Max. váha kola | 30 kg |
| Max. velikost kola (průměr) | 29 palec |
| Rozestup mezi koly | 250 mm |
| Rozměry (v rozloženém stavu) | 126 x 91 x 22 cm |
| Rozměry složený stav (v x š x h) | 27 x 91 x 75 cm |